درباره ما

داستان ساخت مزرعه:

طی چند سالی که توفیق حضور و فعالیت در عرصه سبک زندگی اسلامی داشتم هروقت در مورد اصلاح سبک زندگی با مردم صحبت می کردم همواره جواب های مشابهی رو می شنیدم مثل:

- میدونم ریشه همه بیماریا سبک زندگی ناسالمه اما...

- دوس دارم جنس سالم بخرم اما نمیشه به بازار اعتماد کرد.

- فک نکنم فلان جنس سالمشم تولید شده باشه.

- بعضی جنسای سالم که استفاده کردم خوشمزه نبودن و کیفیت نداشتن.

- جنسای ارگانیک و سالم معمولا خیلی گرونه و ما مجبوریم ...

- تشخیص جنس سالم از ناسالم برام سخته.

- کاش یه جای مطمئنی بود که با خیال راحت جنس سالمم رو تهیه میکردم.

این صحبتا که احتمالا برا خود شمام آشنا باشه مدتها بود من رو به فکر برده بود اما به دلایلی چند سال با این فکرا کلنجار میرفتم و منتظر بودم کسی این کار رو انجام بده.

بالاخره فهمیدم این کار، کار ما جووناست.

با کمک دوستان و تجربه با ارزش و شناختی که طی این سال ها از سبک زندگی سالم به دست اومده بود، کمر همت بستیم تا یک حرکت جهادی بزرگ رو شروع کنیم.

اما بزرگی این حرکت دلایل مهم دیگه ای هم داره:

الف) اشتغال زایی:

طبق بیانات رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) تنها راه سامان گرفتن وضعیت اقتصادی کشور، اقتصاد مقاوتی ست که در راس آن اشتغال زایی و محرومیت زدایی قرار داره. در طی مراحل تولید، تامین و توزیع محصولات سالم تعداد زیادی جوان و زنان سرپرست خانواده در روستاها و شهر ها به صورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول کار، آن هم از نوع سالم شده اند که این آمار به فضل الهی روز به روز در حال افزایش است.

ب) احیاء و سالم سازی روستاها و آگاه کردن روستاییان:

همانطوری که میدونید متاسفانه امروزه سبک زندگی در برخی روستاها تغییر کرده. در سفرهای مداوم تیم تامین مزرعه سالم به روستاها دیده شده که در یخچال آنها پنیر پاستوریزه کارخانه ای وجود داره. یا در چند کوره دهات به درختان بادامی برمیخودیم که بذر آنها تراریخته یا اصلاح ژنتیک شده بود. و یا جوانان روستا که زمین های حاصلخیز و بکر پدری خود را رها کرده و در شهر به دنبال کار رفتن. با آموزش اهمیت و شیوه سالم زیستن به روستاییان علاوه بر ایجاد شغل و محرومیت زدایی به بازگشت سبک زندگی غنی اسلامی - ایرانی در روستا کمک کرده که خود مقدمه سالم سازی شهرهاست.

وبالاخره اینجوری شد که ما جوونا یه مزرعه ساختیم و قرارمون اینه که توی این مزرعه همه ی ملزومات سالم یه خانواده اصیل ایرانی رو تامین کنیم. به این صورت که میاید توی مزرعه، می گردید، انتخاب می کنید و ما براتون میاریم درب منزل تحویل میدیم.

در ضمن ما یه تیم تخصصی تامین داریم که کارش روستا گردی در سراسر ایران و تامین مواد سالم و بکر روستایی هست.

محصولات مزرعه سالم دو دسته اند:

الف) محصولات سالم: محصولاتی که تمام مراحل کاشت، داشت، برداشت و نگه داری آن کاملا سالم بوده بدون استفاده از هیچ ماده شیمیایی.

ب) محصولات نزدیک به سالم : تعدادی از محصولات هستند که متاسفانه به راحتی کاملا سالمش یا تولید نشده یا مقدار زیادش گیر نمیاد. در این موارد ما موقتا جایگزین هایی رو معرفی میکنیم خدمت تون که نزدیک به سالم باشن. مثلا برنج که معمولا پنج مشکل داره: بذر تراریخته، سم شیمیایی، کود شیمیایی، جدا کردن سبوس در برنجکوبی (برنج سفید) و استفاده از مواد شیمیایی برای نگهداری. در این موارد ما برنجی رو انتخاب میکنیم که از این 5 عیب، 4 تاش رو نداشته باشه و فقط سم میدن. یعنی برنج با بذر سالم، سبوس دار و قهوه ای(سفید نشده)، بدون کود شیمیایی و مواد نگه دارنده. خوب این خیلی عالیه...

هدف مون از این کار اینه که هم شما با مصرف مواد کاملا مضر بیش از این آسیب نبینید و هم اینکه فرصتی فراهم بشه جهت تولید و انبوه سازی محصولات کاملا سالم. چون در این گونه امور باید پله به پله قدم برداشت.

تولیدکنندگان محصولات مزرعه سالم سه دسته اند:

الف) تولیدکنندگان سالم روستایی و خانگی

ب) تولیدکنندگان سالم خورد

ج) تولیدکنندگان سالم خورد که دارای محصول ثبت شده اند اما کسی اونا رو نمیشناسه ( جهت حمایت از تولیدکننده سالم داخلی و شناساندن آن به جامعه، این دسته از محصولات دقیقا با نام خود تولیدکننده توزیع میشه.)

خلاصه کلام:

برا توسعه مزرعه خیلی برنامه داریم.

کم کم شروع کردیم و داریم جلو میریم.

ما وارد راهی شدیم که بسیار پرچالش اما شیرینه...

پرچالش، چون واقعا کار سختیه و شب و روز نمیشناسه...

شیرین، چون تونستیم تو مزرعه، لذت یه زندگی سالم رو به شما هدیه بدیم.

و اما سنگین ترین بارمسئولیت ما، اعتماد شماست.

امیدوارم با استفاده از محصولات مزرعه خودتون، دعامون کنید.

"از مزرعه سالم تا سلامت جانت"

"سفره خانه ای رنگی، ارمغان روستایی"

"ارگانیک و پرزحمت، بی مشقت و راحت"

"درب منزلت تحویل، تا سلامتت تضمین"